Na zakalenou vodu využijte vločkovač

Představte si, že chystáte oslavu narozenin vašich dětí, a že jim k narozeninám chcete pořídit bazén. Nemáme na mysli ten dětský, nafukovací, který spíše připomíná mělkou vířivku, ale opravdový bazén nadzemní či zapuštěný, v závislosti na vašich finančních a prostorových možnostech.

Máte vše objednáno a připraveno, firma vám bazén instaluje a mezitím, co jsou vaše ratolesti na táboře mimo domov, máte dostatek času k přípravě – uvést nádrž do stavu, aby se v ní dalo koupat. Těšíte se, až ji všem předvedete, protože to bude překvapení i pro vaše vzdálenější příbuzné, např. pro prarodiče.

žena v bazénu

Po týdnu, kdy je voda v bazénu napuštěná, se však začne tekutina měnit z průzračně čisté na mlhavou, a ta postupně přejde do zcela neprůsvitného mléčného zákalu. V takové vodě se přece nebude nikdo chtít koupat a rozhodně nepůjde o žádné milé překvapení. Co s tím?

Naštěstí máme recept, a to poměrně účinný na všechny typy zákalů – vločkovač Super Flock Poly 50 l chlorito.cz.

děti v bazénu

Co můžete od tohoto výrobku očekávat

Hlavní složkou tohoto typu vločkovače je organický polymer, jehož vlastností je schopnost seskupovat velmi jemné a drobné částečky, z nichž se skládá každý zákal. V principu jde o to, aby se zákal dále nerozptyloval a neprocházel bazénovou filtrací jako mléko skrze cedník, důležité je jednotlivá drobná zrnka zákalu přitáhnout k sobě, aby udržovala stabilní tvar, připomínající vločky. Jakmile se jich vytvoří dostatečný počet, budou se již zachycovat ve filtrační nádobě a voda se začne čistit. Některé vločky mohou spadnout ke dnu a odtud je pak odsajete bazénovým vysavačem.

Kdyby vločkovače neexistovaly, bylo by velmi obtížné, ba přímo nemožné z vody eliminovat jakékoli typy zákalů a koupání by tím pádem ztratilo své kouzlo. Výhodou je, že vločkovače lze využít v libovolném bazénu o různých objemech a nejsou k tomu zapotřebí žádné další přípravky, i když se někdy vločkovače kombinují se Shlukovači nebo s přípravky Stop zákalu.