Zakládáme botanickou zahradu

V České republice za posledních dvacet let značně vzrostla obliba zoologických zahrad. Za tuto dobu u nás vznikly desítky různých zoo parků a zoo koutků, a když se podíváte do mapy, zjistíte, jak je jimi většina plochy naší země doslova posetá. Tak trochu ve stínu zájmu jsou však zahrady botanické. Přitom nabízí mnohdy skutečně vzácné exempláře úctyhodného stáří, které stojí za to si alespoň jednou v životě prohlédnout. O existenci některých botanických zahrad lidé ani neví, a je to škoda, neboť tamní prostředí je velmi poklidné a harmonické a můžete tam snáze odhazovat dopady stresu a zrychleného životního tempa.

botanická zahrada

Botanickou zahradu si ovšem můžete založit i vy. Jediné, co je k tomu zapotřebí, kromě trpělivosti a vstupních investic, je dostatečně velká plocha pro celoroční provoz zahrady, doplněná o skleníky a další vytápěné objekty, kde lze pěstovat kaktusy, orchideje a tropické květiny či dřeviny, jak je tomu např. v botanické zahradě v Liberci. Jinými slovy, když lze založit nové ZOO, proč by nebylo možné zakládat botanickou zahradu, která nemusí vyžadovat tak vysoké provozní náklady, jako v případě chovu některých zvířat. A chcete-li se inspirovat ryze přírodní zahradou bez skleníků, zajeďte se podívat do Tatranské Lomnice ve Vysokých Tatrách.

tropičtí motýli

Budete potřebovat propagaci

Základním předpokladem pro návratnost investic, zejména těch pořizovacích, je dostatečný zájem veřejnosti a zajištění návštěvnosti. Musíte o sobě dát lidem vědět, a jeden ze způsobů, jak to provést, je vlastní web. Měl by sloužit jako prezentace, případně jako e-shop v případě prodeje vypěstovaných rostlin či sazenic, a mohly by v něm být uveřejněné kromě ceníku služeb a otevírací doby i některé zajímavosti z rostlinné říše.

Abyste však v této činnosti uspěli, potřebujete mít podchycené SEO https://www.ppcprofits.cz/seo-brno, tedy prvky, díky nimž vás vyhledávače posunou do popředí https://www.ppcprofits.cz/seo-praha a lidé o vašem záměru budou vědět.