Zisk není nikdy jistý

Kdyby se někomu nabízela možnost vrhnout se na podnikání s tím, že by se tím nedala vydělat ani koruna navíc, je jisté, že by každý soudný člověk zdvořile odmítl. A pokud by se tak nestalo, pak jedině proto, že by odmítl nezdvořile. Tedy že by toho nabízejícího s podobnou nabídkou poslal tam, kam se většinou posílají lidé se zcestnými nebo jinak nenormálními názory. Protože podniká-li už někdo, dělá to proto, aby se aspoň jakž takž uživil, a uvažuje-li někdo o tom, že by se touto cestou vydal, pak právě s vidinou toho, že si přijde na žádoucí peníze.

staré bankovky

Jenže navzdory tomu, že by mělo soukromé podnikání vždy a za všech okolností přinášet zisk, se tak někdy neděje. V soukromém sektoru je přece nejen spousta předpokladů pro dosahování zisků, ale i stejná spousta možností, jak o možnost vydělat si přijít a dostat se do problémů. A tak se někdy podnikatelé snaží třeba i ze všech svých sil, ale přesto si na sebe možná ani nezvládnou vydělat, natož aby z toho ještě pohádkově zbohatli.

A když někdo podniká, ale přestane se mu dařit? Někdy se vyplatí toho nechat, dokud není ještě úplně pozdě, ale zrovna tak je někdy rozumné učinit vše pro to, aby firma přečkala těžké období, ustála to a zase začala normálně fungovat. Ovšem protože jsou k záchraně firmy potřeba i nevydělané peníze, je někdy nezbytné vzít si půjčku. A tou vše financovat, dokud se vše neobrátí k lepšímu.

mexické peso

A která půjčka pomáhá podnikatelům spolehlivě, kterou lze dostat i výhodně splácet? Často je to především hypotéka bez registru. A to hlavně z toho prostého důvodu, že podnikatelé, kterým se právě nedaří, nemívají ani horentní příjmy, ani skvěle vypadající daňová přiznání, ani registry dlužníků bez nežádoucích záznamů. A bez toho se tito bankovní půjčky nedočkají. Zatímco nebankovní hypotéky, zaručené zástavou nemovitosti, ano.