Co vy a politika?


Politika je podle mého názoru takové téma, které je opravdu někdy nešťastné. A já myslím, že třeba když jste na prvním rande nebo i na druhém rande, tak samozřejmě bych opravdu téma politika vynechala. Znám vážně několik případů, kdy se třeba páry dokonce i rozešly anebo manželství se rozvedlo, a to jenom kvůli tomu, že třeba ostatní a všichni okolo měli úplně odlišné názory na politiku. A jak na politiku, tak také třeba na náboženství. Já si myslím, že náboženství a politika jde tak trošku ruku v ruce, protože jsou to takové stejné názory. Jak jednoduché, že? Někdy má jeden názor takový a druhý má zase jiný názor, takže potom úplně logické, že mnoho lidí chce, aby mělo rádo takovou politickou stranu a někdo chce zase pravý opak.

Politika je pro někoho důležitá.

Je to zamotané. Takže pokud se jedná o politiku, tak bych s tím byla opravdu opatrná. Takové téma se nehodí úplnÄ› na vÅ¡echno, nehodí se, ani když jdete tÅ™eba s přáteli nÄ›kam na zábavu nÄ›kam do restaurace a nehodí se téma politika ani tam, kde se tÅ™eba hodláte opít. Podle mého názoru politika patří spíše jenom tak do domácnosti, kde se tÅ™eba budete bavit nebo se sousedkou. NÄ›kde za plotem, tohle je úplnÄ› jedno. Akorát si dejte pozor, s kým se bavíte o politice. Nikdy nevíte, jakou stranu politickou budete vy pomlouvat. Co když zrovna ten druhý ÄlovÄ›k, s kým se bavíte, bude mít tu politickou stranu rád anebo tam nÄ›koho bude mít z rodiny?

Baví mě i historie politiky.

Já vím, že vám to může být úplně fuk, což je také pravda, je demokracie a máte svobodné slovo. Ale věřte, že někoho to může opravdu hodně urazit a někteří lidé, když jsou opravdu hodně uražení, tak potom dokáží udělat peklo na zemi. Věřte, že já o tomhle vím své. Můj bývalý partner mi taky udělal peklo ze života, a to asi na dva roky, protože než se odstěhoval a bylo to kvůli tomu, že jsme se hledali jenom kvůli politice. Můj partner stále chtěl jinou politiku. Zajímal se o něco jiného, než já a úplně mu vadilo, že já se zajímám spíše o jiný typ politiky. Nechápu, jak tohle někdo může udělat, aby se rozešel jenom s někým kvůli tomu, že má odlišné názory na politiku.