Dentální hygiena – důležitá součást vaší prevence

Dentální hygiena je něco, co by se mělo stát běžnou součástí naší péče o zuby, stejně jako pravidelné návštěvy zubaře. Dospělý člověk by měl navštěvovat dentální hygienu v ideálním případě dvakrát ročně. Děti také, a to od doby, kdy mají plně vyvinutý mléčný chrup, což je cca kolem 2 roku života.

čištění zubů

Dentální hygienu si hradí sám pacient. Ceny jsou různé, podle toho, co se při dané návštěvě dělá a každá ordinace má samozřejmě nastavené ceny jinak. Ale obecně můžeme říct, že se cena za jednu návštěvu pohybuje kolem 1000–1500 Kč. Některé pojišťovny vám mohou zpětně proplatit alespoň část zaplacené částky v rámci různých balíčků, které daný rok nabízí.

O dentální hygienu se vám bude starat vyškolený dentální hygienik či hygienička. Pro to, aby mohli zastávat tuto práci, museli vystudovat stejnojmenný obor, proto se nebojte nekvalifikované péče.

Co vlastně se děje na takové návštěvě dentální hygieny? Dentální hygienik si prohlédne vaši ústní dutinu a zhodnotí její stav. Obvykle dostanete předem instrukce, že si máte s sebou přinést veškeré pomůcky, kterými pečujete o svůj chrup, to znamená kartáček na zuby, mezizubní kartáček a podobně. Hygienik si vaše pomůcky prohlédne, zhodnotí je a případně vám dá doporučení, zda jsou pro vás vhodné, nebo jestli by se nenašly nějaké vhodnější.

zubař

Poté vám ukáže, jak se vhodně o vaše zuby starat. To znamená, že zkontroluje vaši techniku čištění zubů a případně ji upraví tak, aby byla co nejefektivnější. Pokud je to potřeba, může také v rámci návštěvy přeleštit plošky vašich zubů a odstranit zubní kámen, který se na zubech celkem běžně usazuje. Váš úsměv bude ještě více zářit. Hledáte-li kvalitní dentální hygienu v Praze a okolí, momentálně přibírá pacienty dentální hygiena Praha 10 na klinice Clinic+. Dentální hygienu byste rozhodně neměli zanedbávat. Jde přece o zdraví vaší ústní dutiny. Proto choďte pravidelně, a ne až v době, kdy řešíte nějaký problém.