Jaké benefity má pro vás užívání kolagenu?

Z každé strany poslední roky slyšíme, že bychom měli brát pravidelně kolagen, aby ho naše tělo mělo dostatečné množství. Ale málokdo vám už přesně řekne ty důvody, proč bychom to měli dělat a utrácet za kolagen peníze. Pravda je, že se to v případě kolagenu skutečně vyplatí. Má pro nás totiž mnoho benefitů, nejen, co se týče našeho vzhledu, ale i spoustu zdravotních benefitů. Podívejme se tedy na účinky kolagenu.

Zdravá kůže

Kolagen napomáhá mladistvému vzhledu pleti a její pružnosti. Elasticita vaší pleti zůstane déle zachována i s přibývajícím věkem. Kolagen také podporuje regeneraci vašich kožních buněk.

pleť

Hubnutí

Možná vás to překvapí, ale kolagen vám pomůže i v případě, kdy se snažíte zhubnout. Výzkumy a různé studie ukázaly, že jestliže konzumujete pravidelně kolagen v čase snídaně, bude se vám dařit úspěšněji hubnout. Samozřejmě, pokud k tomu uzpůsobíte svůj jídelníček a pohyb.

Střeva

Kolagen pomáhá k dobrému trávení a pomáhá dobré průchodnosti vašich střev. Pokud špatně trávíte, trápí vás nadýmání nebo nadměrná plynatost, určitě stojí za to vyzkoušet pravidelné užívání kolagenu.

Silné kosti

Tento benefit vás nejspíš ani nepřekvapí, protože se všeobecně ví, že kolagen napomáhá k zdravým a silnějším kostem. Dokáže vaše kosti posílit tak, že se do budoucna, především ve stáří, můžete vyhnout velké křehkosti kostí, která pak stojí za mnoha zbytečnými zlomeninami.

kosti

Játra

Další pozitivní účinky má kolagen na vaše játra. Pomáhá jim s lepším detoxem, s čištěním a také pomáhá s jejich ochranou. Ideální je tedy užívat kolagen v případě, že máte problém s játry, ovšem nejdříve se poraďte s vašim lékařem.

Rychlejší metabolismus

Pravidelným užíváním kolagenu se vám dokonce zrychlí metabolismus. To je prospěšné ve spoustě ohledech. Mimo jiné, čím rychlejší metabolismus, tím více si můžete dovolit sníst jídla bez toho, aniž by se to projevilo na vaší váze.