Juta pro tvořivé a nápadité jedince

Prostírání z juty

Juta Prima obchod je hotovým požehnáním pro každého tvořivého nadšence, co si rád samostatně zhotovuje různé doplňky pro domácnost. Z juty lze vyrobit nepřeberné množství překrásných věcí a jednou z nich je prostírání. Jaké jsou výhody tohoto řešení?

Přírodní materiál – juta je čistě přírodní textilní vlákno a je tudíž vhodná i pro osoby s alergiemi na syntetické materiály. Navíc nádherně vypadá a dobře se udržuje v čistotě např. praním. Je možné ji také žehlit. A co si možná někteří z vás neuvědomují, její životnost přesahuje několik desítek let.

přírodní jutová tkanina

Kombinace s bílou barvou – jutová tkanina se velmi dobře kombinuje s čistě bílou barvou. Tohoto jevu oceníte v různých situacích. Například při pokládce jutových deček a prostírání na čistě bílý ubrus, anebo na konferenční stolek či komodu v blízkosti bílé malby stěn. Velmi často se jutová látka kombinuje s krajkou, která je našívána jak na její okraj, tak i do středu. Kombinace bílé krajky a juty se báječně hodí na sváteční stůl, např. při svatbách, narozeninových oslavách, maturitních či abiturientských večírcích apod.

juta s paprikou

Juta a nábytek

Kombinace s měkkým i tvrdým dřevem – této přednosti lze využít při renovaci starého dřevěného nábytku. Například obložíte jutou dvířka nebo zásuvky od prádelníku, ozdobíte je po stranách svislými dřevěnými (tenkými) latěmi a zbytek dřeva ponecháte v původním stavu, pouze jej zbrousíte a opatříte novým bezbarvým či lazurovacím lakem. Juta se v sousedství přírodního dřeva dobře vyjímá, ovšem mělo by jít o dřeviny barevně kontrastující, např. borovici, smrk, modřín, třešeň, lípu nebo buk.

Obklady z juty na některé části nábytku můžete také vyzdobit krajkou, může se to hodit např. do svérázného retro či selského stylu na rekreační chatu, ale i do pracovny ve vašem bytě, pokud je vám tento styl blízký.