Ruční bazénový vysavač nezatracujte

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč byli lidé před staletími zdravější, vitálnější a fyzicky zdatnější, a proč se tehdy neřešily různé alergie a civilizační zdravotní problémy, typické pro dnešní dobu? Odpověď na tuto otázku možná objevíte ve své mysli sami poměrně snadno – tehdy neexistovalo tolik stresu, nevyužívala se chemická hnojiva, pesticidy a herbicidy, lidé se zdravěji stravovali a více času trávili na slunci a přijímali více vitamínu D. A také se více hýbali.

voda v bazénu

Fyzický pohyb se tehdy uskutečňoval zejména venku v přírodě, převážně při obdělávání zemědělské půdy. Při tomto procesu šlo zejména o ruční nářadí, jako např. hrábě, motyky, rýče, cepy atp. Ruční nářadí přinášelo nejen výsledky v podobě hotové práce, ale bylo významným zdrojem pro posílení svalové hmoty, fyzické kondice a ruku v ruce s tím i psychické nálady.

brýle u bazénu

Ruční bazénový vysavač umí víc, než byste čekali

Majitelé zahradních bazénů spoléhají na mnoho technických pomůcek a mezi nimi jsou i bazénové vysavače. Ty mohou být zcela či částečně automatické, anebo výhradně ruční. A právě ruční vysavač, který zastane stejnou práci a poskytuje takříkajíc shodné výsledky s ostatními typy, je ideálním společníkem pro zlepšení zdraví.

Ruční nástavce na teleskopické tyče umožňují značný pohybový rozsah v oblasti bederní páteře, ramen, dolních končetin i paží, perfektně posilují většinu svalových partií, zlepšují fyzickou kondici, zvyšují vitální kapacitu plic, zlepšují imunitní systém v koordinaci s lymfatickým systémem a v neposlední řadě pozvedají náladu.

Náladu vám vylepší i fakt, že ruční bazénový vysavač pořídíte jen za pár stovek, a že to nezatíží váš rodinný rozpočet. A pamatujte, že čím složitější technické zařízení, tím větší pravděpodobnost nějaké závady, jinými slovy na ručním vysavači se v podstatě nemá co porouchat.