Světová politika

Zajímáte se o politiku? Jsou totiž dva druhy lidí. Jeden druh lidí se zajímá o politiku hodně a ten druhý druh lidí zase vůbec ne, nezajímá je politika. Protože někomu je politika úplně jedno a vůbec to nesleduje. A například třeba moje máma říká, že kdyby sledovala politiku a musela jít poslouchat každý den, tak se z toho asi zbláznila. Dávám mamince docela zapravdu. Já jsem sice její pravý opak, protože politika mě opravdu hodně zajímá a politiku denně sleduji. Politiku sleduji jak v televizi, tak taky poslouchám v rádiu anebo taky o tom čtu v novinách.

Ale politické budovy jsou pěkné.

Opravdu pravidelně každý den si kupuji moc ráda noviny, kde se dozvídám mnoho informací o politice anebo světovém dění. Zajímám se o politiku hlavně tu naši českou, ale taky nepohrdnu zahraniční politikou. Hlavně mě zajímá Amerika. To je takové velice zvláštní, protože to tam jsou někdy takové názory, že se mi chce z toho brečet, ale neříkám, že naše Česká republika je na tom jinak a je na tom lépe. To vůbec ne. A taky, když se nad tím zamyslím, někdy mi to přijde tak, že se politici hádají ve sněmovně jako děti na pískovišti. Vám se to občas nezdá? No nemám pravdu? Opravdu by mě zajímalo, jestli existuje na naší planetě nějaký člověk, který souhlasí se vším, co se v politice a ve sněmovně řekne.

Sledujete hodně politiku?

Myslím si, že ne a jsem o tom docela dost přesvědčená. A taky si říkám, jestli někdo už zemřel na infarkt kvůli tomu, že se mu něco nelíbilo v politice. Navíc politika není tak skvělá na nějaká určitá témata. Třeba opravdu nedoporučuji o politice mluvit ihned na prvním rande. Taky byste na to mohli škaredě doplatit. Protože zná mnoho případu, kdy se třeba rodina anebo vztah rozpadl, jenom kvůli tomu, že měli odlišné názory na politiku. Tohle jsou ale opravdu extrémy, které jsem osobně nezažila, ale znám to. A přijde mi to opravdu smutné, že se někdo dokáže pohádat jenom kvůli politice.