Úplně jiná menstruační pomůcka – Proč byste měla zkusit menstruační kalhotky?

Kupujete každý měsíc několik balení vložek nebo tampónů? A napadlo vás, kolik jich spotřebujete za svůj život? Chcete ušetřit? Zkuste menstruační kalhotky!

Úplně jiná menstruační pomůcka – Proč byste měla zkusit menstruační kalhotky?

My ženy se menstruace prostě nezbavíme, značnou část života musíme s ní žít a fungovat v běžném životě, i když je to někdy těžké. Menstruační pomůcky by měly tohle období ulehčovat, ale řada žen se potýká s problémy, se silnou nebo bolestivou menstruací a podobně. Je to i váš případ? Máte pocit, že jednou za měsíc ten týden jen protrpíte? Možná by vám mohly pomoci moderní menstruační pomůcky. A menstruační kalhotky mezi ně patří. Jak vlastně fungují a proč jsou stále oblíbenější?

tampóny a vložky

Co jsou menstruační kalhotky?

Dokážete si představit, že si na sebe obléknete v době menstruace kalhotky a nemusíte pak celý den nic řešit? Žádné vyměňování tampónů či vložek, žádné problémy s protékáním, prostě nic. A jak fungují menstruační kalhotky přímo v praxi? Jsou savé, prodyšné a hlavně šetrné k pokožce, takže i když trpíte na nejrůznější gynekologické potíže nebo záněty, už se toho obávat nemusíte. Kalhotky mají savou funkční vrstvu a tekutinu doslova uzavřou v ně kalhotek. Nemusíte se obávat, že by něco šlo poznat nebo vidět, navíc se kalhotky samozřejmě dají opakovaně používat, mohou se prát v pračce i v ruce, takže během menstruace můžete používat například dvoje kalhotky, které večer stačí jen přeprat v ruce a nechat následně usušit.

menstruační vložky

Mohou se používat kdykoliv

Menstruační kalhotky je možné používat kdykoliv, také v létě, existují totiž i menstruační plavky. Vhodné jsou i na noc, stačí jen vybrat vhodný a pohodlný model, při výběru kalhotek se řiďte také tím, jak silnou menstruaci máte. Menstruační kalhotky se dají využívat po celou dobu cyklu, ale mohou se samozřejmě i kombinovat s jinými pomůckami, je to individuální, ale zejména mladým dívkám mohou kalhotky jejich první roky s menstruací hodně usnadnit.

Výhodou je i to, že po pořízení kalhotek, už nemusíte za nic dalšího opakovaně platit. Nic nebudete vyhazovat a ušetříte.