Co když dojde palivo během jízdy?

Jedná se sice o nepříjemnou situaci, ale není to nic, co byste nezvládli vyřešit. Někteří lidé se diví, jak je vůbec možné, že někomu dojde palivo, když každé auto je vybaveno signalizací toho, že vaše auto již bere palivo z rezervy a je nutné dojet na nejbližší čerpací stanici a palivo doplnit. Důvodů může být více. Někdo zkrátka má svou oblíbenou čerpací stanici s nízkými cenami, která je ale daleko a auto mu vypoví službu než tam stačí dojet. Někdo se zamyslí tak, že prostě signalizující rezervu přehlédne. Někdo může mít vadnou signalizaci rezervy a nevšimne si, že je ručička nebezpečně nízko.

kontrolky

A poměrně častou vadou je, že vám vypoví snímač paliva, který dává informaci o tom, kolik paliva vám ještě zbývá. V takovém případě vám nezbude nic jiného než si snímač vyměnit, pokud nechcete spoléhat jen na svůj odhad. Což rozhodně nedoporučujeme. Pro auta značky Seat můžete zakoupit snímač paliva 038906081b woocar.cz.

Pokud vám ale palivo opravdu dojde, budete se s tím muset popasovat. U benzínových motorů to většinou není žádný velký problém. Jednoduše někoho zavoláte, aby vám přivezl zásobičku benzínu. Případně můžete mít i pojištění auta, které tuto službu zahrnuje. Nezapomeňte ale, že je nutné doplnit do nádrže http://lhmp.cz/vt/prazske-nadrze-2/ minimálně 10 litrů, aby auto mohlo v pohodě pokračovat v jízdě.

tankování

U dieselových motorů je situace trochu složitější. U některých typů vám bude fungovat stejný postup jako u benzinových motorů. Tedy doplnit prostě palivo, vždy alespoň těch 10 litrů. U jiných budete muset nejprve provést odvzdušnění. To není sice těžké, ale záleží na typu auta a jaký je na něm k odvzdušnění přístup. Některé typy dieselových motorů také půjdou hůře startovat po vyčerpání paliva. Je možné, že se vám to povede až na několikátý pokus a pokud není vaše auto baterie zrovna dvakrát výkonná, budete si muset pomoci ke startu startovacími kabely.