Kam s vestavěnou skříní na míru

0cm m 0cm 8pt“>Když si lidé pořizují vestavěnou skříň, zpravidla zjišťují její parametry, jako je vnitřní uspořádání, rozměry, dekor posuvných dveří a možnosti ukládání drobných předmětů v zásuvkách nebo v drátěném programu. Čemu se však mnohdy tolik pozornosti nevěnuje, je místo, kam skříň nainstalovat.

Velmi často se tento nábytek ocitá v ložnici, a má to logiku, neboť ložnice je místnost, kde se převlékáme, a kde nám nábytek spíše nepřekáží tak, jako v obývacím pokoji. Obývák chceme mít volný, prostorný, nikoli aby se podobal skladišti věcí.

vestavěné skříně

Dle doporučení některých odborníků, kteří se věnují psychologii, ergonomii a vědám, které zjišťují vztah lidské psychiky vůči okolnímu prostředí, se však příliš nedoporučuje ani ložnici proměnit na sklad, ložnice by měla být snad ještě prostornější, než obývací pokoj. Kam tedy s vestavěnou skříní, aby plnila funkci praktickou, a pokud možno i estetickou?

šaty ve skříni

Chodby a předsíně

Zkuste vestavěnou skříní na míru vyplnit prostor přístupových chodeb či předsíní. A to jak v bytě uvnitř bytového domu, tak i v rodinném domě či v rekreační nemovitosti. Skříň sice ukrojí z těchto prostor významný kus volné plochy, ale nejde přímo o obyvatelné zóny, kde trávíme většinu času. Po chodbách pouze procházíme a uložené předměty nám tu nepřekáží. Neblokují energii potřebnou pro práci a odpočinek v pracovnách, ložnicích, dětských a obývacích pokojích.

Schodiště

Výhodou vestaveb na míru je možnost umístit je do libovolně tvarovaného prostoru. Nemusí být nutně pravoúhlý, může jít o zkosené stěny, různé zalomené výklenky, rádiusy a další neobvyklé tvary. Vestavěnou skříní snadno zakryjete i křivé zdi, praskliny ve zdivu, špatně omítnutý povrch zdiva a podobné stavební nedostatky. Velmi vhodné řešení umístění skříní je i schodiště, čímž se zakryje jinak stěží využitelný prostor.