Nemáte na vlastní byt?

Znáte někoho, kdo nemá kde bydlet, je bezprizorní, a přesto naprosto spokojený a bohatý život vedoucí? Jsem si jist, že ne. Protože právě bydlení patří k tomu naprosto nejzásadnějšímu, co my lidé k životu potřebujeme, bez čeho to tu nikdy není dokonalé. Protože jaké má pohodlí ten, kdo žije bez střechy nad hlavou? Žádné. Jaké má možnosti zajistit svůj ostatní majetek před nenechavci nebo něčím jiným, co ho o něj může připravit? Minimální. A jakou má bez adresy třeba možnost sehnat si slušnou práci, získat dejme tomu nějaké sociální dávky, vyřídit si něco na úřadech a podobně? Je to bída, co?

dolary USA

A tak si lidi bydlení shánějí. A nejlépe si rovnou domy nebo byty kupují. Protože když se tito stanou vlastníky nemovitostí, nejenom že získají celou řadu výhod, https://www.rb.cz/attachments/PI/karty/program_vyhod_KK_20170401.pdf jež byly už třeba nastíněny výše, ale současně si tím zajistí i majetek, který má svou nespornou a obvykle rostoucí hodnotu. Protože bydlení bude zapotřebí vždycky a byty tak nikdy nebudou nezajímavé.

Někdo sežene peníze a byt si koupí. A někdo je nesežene, a pak si kvůli takové koupi vezme hypotéku, kterou musí následně dlouhá léta splácet. Jenže co má dělat ten, kdo vlastní peníze v dostačujícím množství nemá a ani hypotéku mu v bance nedají s tím, že to vypadá, že by ji neutáhnul, tedy nedokázal patřičně splácet?

americké peníze

Někomu takovému může přijít náramně vhod i hypotéka na družstevní byt Fahd.cz. Což je pochopitelně hypotéka nebankovní, protože banky na družstevní nemovitosti kvůli určitým majetkovým specifikům nepůjčují. A právě taková hypotéka pomůže i chudším lidem získat bydlení, sice ‚jenom‘ družstevní, ale od toho soukromého vlastně skoro nerozeznatelné.

Důvodem, proč je hypotéka na družstevní bydlení dostupnější, je prostě skutečnost, že se družstevní byty prodávají levněji. A menší částku, jež je k takové koupi třeba, dostanou i ti, kdo jsou na tom finančně hůř a na nic dražšího by neměli.