Kdy se vyplatí nechat si postavit bungalov na klíč

Každý člověk chce mít kde bydlet, avšak dnešní ekonomická situace rozhodně není nijak příznivá. Proto lidé hledají to nejlevnější možné řešení, které by zkombinovalo současný trend bydlení v rodinném domě a zároveň bylo relativně levné. Jednou z možností je zde bungalov na klíč Enerdomy.cz. Jedná se o jednoduchou stavbu bez základů, v podstatě malý domek, obvykle o velikosti většího bytu. Obvykle jsou projektovány jako nízkonákladové či nízkoenergetické, což znamená, že na jejich vytápění, osvětlení a další nebude potřeba tolik peněz.

bunglaov

Samozřejmě je otázkou, zda právě pro nás bude tento způsob bydlení ideální. I zde totiž najdeme určité nevýhody, které nás od tohoto typu bydlení mohou odradit. Proto je dobré o nich vědět předem, abychom později nebyli zklamáni. Tou první je, že je potřeba dostatečně velký pozemek, kde si jej necháme postavit. Ty také nejsou zrovna nejlevnější. Pokud však máme například zahradu, pak zde není v tomto ohledu problém. Jen je potřeba se ujistit, že na ní skutečně můžete stavět. Dále je tu fakt, že jelikož se jedná o domy na klíč, máte na výběr jen z omezeného množství typů.

přízemní bungalov

Samozřejmě, je to levnější než když si jej necháte vytvořit podle svého návrhu, avšak znamená to také omezené možnosti. To však samozřejmě neznamená, že se vám jedna nebo více z nich nemůže líbit. Pak je tu samotná velikost. Pokud máte větší rodinu, může bydlení v malém bungalovu představovat poněkud problém, neboť každý chce mít svůj kousek soukromí. Je proto vhodnější pro ty, kteří jsou doposud sami či bezdětné páry. Jistě, můžeme se ptát, zda by nebylo levnější bydlet v klasickém bytě, avšak zdaleka ne každý se chce nastěhovat do domu, kde bude mít sousedy hned za stěnou a kde budou řešeny společné prostory, jako jsou chodby, schody či výtah. Navíc na ně nemusíte mí štěstí a můžete bydlet vedle někoho, kdo dlouho do noci bouchá či pouští nahlas hudbu. A je jasné, že to rozhodně není nic příjemného.