Stěhovací firmy si poradí i s velmi těžkými břemeny

Představte si, že je před vámi stěhování v Děčíně. Sbalíte tedy všechny věci do papírových krabic, rozeberete nábytek na dílčí části, které přebalíte stretch fólií, a máte vše připraveno k přestěhování. Můžete se pokusit zvládnout to svépomocí, protože u menších a lehčích předmětů je lze vyskládat na přívěsný vozík za tažné zařízení, nebo si k tomuto účelu pronajmout dodávku, ale co když jsou ve hře ještě jiné předměty? Takové, co se nedají demontovat, a musí se přenášet vcelku. Nejčastěji jde o velké koberce, chladničky, automatické pračky, ale třeba i velká akvária, velkoplošné televizory, starožitný nábytek, pianina či trezorové skříně.

plastová bedna

Jistou možností je přestěhovat část věcí svépomocí a to, co sami neunesete, tím pověříte profesionály. Ti si poradí i s velmi obtížnými situacemi, které by vás mohly dostat do úzkých. Které to jsou?

Schodiště – stěhovat břemena po schodech je obtížnější z několika důvodů. Jde zejména o samotný pohyb, o chůzi, která na schodech vyžaduje větší fyzickou námahu, a to i při chůzi směrem dolů, kdy uvádíte do činnosti stehenní a lýtkové svaly. Za druhé můžete na schodech snáze uklouznout nebo zakopnout a pády s těžkými břemeny mohou způsobit velmi nepříjemné a komplikované úrazy. A za třetí pád břemene na schodech jej může značně poškodit a k poškození může dojít i u samotné stavby (poškrábaná omítka, odlomené rohy u zdiva atp.)

papírový karton

Dveře a futra – může se stát, že s některými předměty se nevejdete do dveřních futer anebo se s nimi neotočíte v prostoru a zaklíníte se v něm. Proto mají profesionálové k dispozici potřebnou techniku, s jejíž pomocí je možné například spouštět těžký náklad kladkostrojem z okna či z balkonu. Někdy je také nutné v průběhu stěhování vysazovat dveře a zvláště ty těžké nasadit zpátky do pantů – to je pro mnohé z nás stěží rozlousknutelný oříšek.