Zvíře versus díte

Co si myslíte třeba o tom, že lidé si pořizují třeba například nějaká zvířata, o které se potom starají jako o malé děti? Já vůbec nevím, jak bych na to měla reagovat, kdybych tohle viděla. Protože podle mého názoru my lidé bychom neměli zaměňovat to, že zvíře je jako dítě a že dítě jako zvíře. Podle mého názoru je tohle zcela takové divné. A je to špatná cesta. Protože znám sousedku, která si pořídila dva malé pudly, o které se stará jako o malé děti. Možná by ta péče nebyla tak špatná, kdyby ona je ale taky po ulici nevozila v kočárku a nadávala jen takové oblečení, které se dávají malým dětem.

Mám starou kočku.

Sice chápu, že žena je opuštěná, ale v jejich sedmdesáti letech, to snad už je taky normální, ale navíc taky za touto sousedkou chodí asi pětkrát týdně rodina, takže si myslím, že zase ta sousedka nemůže být tak moc sama. Navíc a občas taková nevrlá a namyšlená, takže si myslím, že psychicky vůbec nestrádá. A taky nevím, jestli se jejím zvířatům tohle chování líbí. Nevím jak vy, ale já nejsem vůbec zastáncem toho, aby se zvířata nějak lidsky poupravovala, jako kdybychom jim třeba dali jídlo do lidského talíře anebo je oblékali. Protože podle mého názoru by zvíře mělo zůstat zvířetem, a tak by to mělo být stále.

Pes není dítě.

Taky nevím, jestli to třeba těm zvířatům neubližuje. Sice chápu, že některým zvířatům se to může stát příjemné, pokud už jsou na to zvyklá. Jenom že si myslím, že zrovna ti její dva pudlové na to zvyklý nejsou, protože kolikrát jsem už viděla, že se její pes poté své majitelce ohnal, když mu zavazovala čepičkou na tkaničky. Bláznovství! Takže si myslím, že by sousedka taky měla zvážit to, jestli se to jejím dvěma miminkům, tedy psům, vůbec líbí. Já mám doma starou kočku a nevím, jak by to moje kočka snášela, kdybych jí začala nějak oblékat nebo vozit v kočárku. Kočka se ráda mazlí, ale to je asi tak všechno.