Levné, ale bezpečné

Doba je zlá a tak se všichni snažíme šetřit. Hledáme nejrůznější slevy, výhodné akce a jsme ochotni snížit na kvalitě, jen abychom ušetřili. Na čem bychom ale neměli šetřit, jsou naše děti. U nich totiž záleží, jestli levné znamená zlevněné, nebo levné znamená nekvalitní.

Z čeho bychom nikdy neměli slevovat je kvalita potravin. Řada lidí kupuje potraviny těsně před dobou spotřeby, ne-li ještě i po době spotřeby. Ani pro dospělé to není ideální, ale nikdy bychom neměli riskovat zdraví svých dětí a dávat jim prošlé potraviny. Dětský organismus je více náchylný na střevní potíže a ušetřit pár korun na mléčných výrobcích, kde je těsně doba spotřeby se nám může krutě nevyplatit.

hračky

Trochu jiná věc jsou levné výrobky v různých slevách díky tomu, že jsou s neurčitou zemí původu. Tady jde o risk, že levné rozhodně nebude neznamenat bezpečné. Zboží , které se oficiální cestou dostává na náš trh je podrobeno bezpečnostním zkouškám, prochází testy, které provádí hygienické stanice a bude-li např, na hračce napsáno, že je vhodná pro děti od tří měsíců, můžete si být jistí, že vašemu miminku skutečně látky, ze kterých je hračka vyrobena, neublíží. To vám ale prodejce, který doveze hračky ze zemí třetího světa a nenechá je v České republice testovat, zaručit nemůže.

trampolína

Něco jiného je, když hledáte výrobky pro děti v slevách. Nejrůznější posezónní výprodeje jsou ideálním způsobem jak ušetřit a přitom máte záruku kvalitního zboží. Můžete výhodně koupit třeba levné trampolíny a udělat dětem radost pod stromečkem, i když zrovna trampolína se asi do Vánoc neutají a pod stromeček se nevleze. Každopádně koupě sezónního zboží se po sezóně skutečně vyplatí. Šetřit je při dnešních stále rostoucích cenách důležité, ale všechno má svém meze a šetření by nikdy nemělo být na úkor bezpečí vašich dětí ani vás samotných. Dobře zvažte, kdy je ušetřená koruna skutečný zisk.