Udržujte vlněné koberce čisté

Vlněné koberce patří mezi luxusní kousky a oceňujeme na nich celou řadu předností. Jsou velmi měkké a pohodlné pro bosonohou chůzi a zároveň jsou nesmírně dekorativní. Prodávají se jako kusové nebo kobercová metráž a pro jejich typickou krémovou barvu se hodí zejména ke kontrastním pastelovým barvám, např. k modré sedací soupravě, k zeleným závěsům či roletám den a noc, k červeným polštářům, povlečení a přehozům přes postel atp.

kočka na koberci

Vlněný koberec je stylový i pro hraní na podlaze. Zamilují si jej děti, které si na něm mohou stavět kostky ze stavebnice, rozložit vláčky nebo autodráhu a hrát s rodiči deskové hry. Tato plocha je také v oblibě mezi lidmi, co nejsou zrovna konzervativně založení a rádi zkouší nové postupy a životní styly, kam patří i práce na koberci. Posadí se na něj do tureckého sedu, nebo na něj zalehnou, a rozloží si tu notebook a další potřebné materiály k práci.

Koberce utkané z ovčí vlny se hodí i pro přijímání návštěv. Bude se vám tu lépe neformálně sdílet svou blízkost, například u prohlížení fotografií z rodinného alba a pojídání palačinek, vaječných omelet, bramboráků a dalších dobrot, které vykouzlíte v kuchyni. Na koberci je více místa, než na sedací soupravě, a nejste tu také omezeni plochou konferenčního stolku.

obývací pokoj

Dokud je koberec čistý, je to v pohodě

Jakmile však začne zapáchat a objeví se na něm vyšlapané cestičky a sem tam nějaký flíček, nebudete mít důvod se k němu přibližovat a raději zavoláte servis čištění vlněných koberců, který zná speciální metody, jak koberec opět uvést do původního stavu.

Změnu zabarvení i zápach koberců v domácnostech způsobují zejména dva faktory. Za prvé – příprava pokrmů, kdy z hrnců uniká mastnota v podobě vodní páry, a ta se pak na podlaze usadí a v koberci ji důkladně zašlapete mezi vlákna. Sáčkový vysavač si s ní neporadí a musí se vyčistit speciálním https://www.stream.cz/nebezpecna-letiste/10016779-courchevel-na-nejsikmejsi-draze-sveta-mohou-pristavat-jen-piloti-se-specialnim-vycvikem strojem. Zápach vzniká v důsledku rozkladu – žluknutí, tedy oxidace tuku. Za druhé – zápach na koberci se časem může objevit, pokud po něm často chodíte naboso a vytíráte do něj svůj pot včetně bakterií, které se jím živí, a produkují aromatické sirné sloučeniny.